Filmowa Psychoteczka

Emocje

Smutna Kobieta Ilustracja

W tej części zebrane są wszystkie materiały wideo z cyklu 'Psychoteczka Doktora Wolniaka”, w których emocje odgrywały główną rolę. Emocje rządzą naszym życiem, zatem zawsze warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Wykład 2
"Dlaczego Polacy skupiają się na negatywnych stronach wszystkiego?"

W rankingu najpogodniejszych narodów świata, Polacy nie znajdują się w pierwszej dziesiątce. Dlaczego? Czy jesteśmy skazani na to nasze polskie, wręcz przysłowiowe narzekanie? A może wszystko zależy od nas? O tym dowiecie się z tego odcinka.

Wykład 4
"Nie jesteś skazany na depresję."

Depresja już dawno przestała kojarzyć się przede wszystkim z geografią. Chociaż prawdą jest, że choroba ta ma wiele wspólnego ze swoim topograficznym homonimem. Na przykład to, że z poważnej depresji nie jest tak łatwo się wydostać. Ale można! I o tym między innymi jest ten odcinek.

Wykład 4
"Wypalenie zawodowe - czym jest i jak je zwalczyć."

Chociaż ludzie pracują od tysięcy lat, dopiero w XX wieku opisano zjawisko wypalenia zawodowego. W XXI wieku zasięg tego syndromu przypomina epidemię. Czym dokładnie jest wypalenie zawodowe? Jak się objawia i jak z nim walczyć? O tym jest ten odcinek.

Wykład 10
"Zajmij się SMUTKIEM zanim on zajmie się Tobą."

W pogoni codziennych spraw, otoczeni presją dążenia do sukcesu, często nie przyznajemy się do niektórych uczuć, np smutku. Nie chcemy wyjść na nieudaczników. Jednak smutek to uczucie jak każde, odwiedza od czasu do czasu wszystkich i powinniśmy znaleźć dla niego trochę czasu. Czy ignorowanie smutku i chowanie go głęboko za maską uśmiechu jest zdrowe? Co może nam dać prawdziwe spotkanie ze swoim smutkiem? O tym opowiadam w kolejnym odcinku „Psychoteczki”.

Wykład 12
"Historia Prawdziwa"

Lubicie filmy oparte na faktach? Ja lubię. Jakoś tak jest, że historia, która zdarzyła się naprawdę, ma na nas większą siłę oddziaływania, niż historia zmyślona. Przez lata swej działalności, zobaczyłem i usłyszałem wiele takich prawdziwych historii. Są to wzruszające, inspirujące, czasem burzliwe opowieści prawdziwych ludzi o ich trudnej drodze do zdrowia. W wielu tych opowieściach miałem swój satysfakcjonujący udział – bo nie ma piękniejszego uczucia, niż pomóc komuś odzyskać własne życie. W tym odcinku zobaczycie i usłyszycie jeden z takich autentycznych życiorysów. Może doda on odwagi komuś, kto myśli o terapii, może pocieszy kogoś, kto uważa że choroba zdefiniowała jego życie, może ta prawdziwa historia pomoże zmienić Twoją historię? Kto wie?
Zapraszam do oglądania!